Дев'ятки Хемніца виграли перший матч фіналу Кубка Європи

Гравці "Хемніца" Кевін Єбо (зліва направо), Джефф Гарретт, Домінік Локхарт і Ахер Угуак реагують перед перервою на стадіоні "Хемніц Арена" / Фото: Хендрік Шмідт/dpa

"Дев'ятки" з Хемніца зробили перший крок до завоювання Кубка Європи ФІБА. У середу німецький баскетбольний клуб виграв перший матч Кубка Європи у Бахчешехірського коледжу вдома з рахунком 85:74 (50:36). Другий матч відбудеться в Туреччині наступної середи. Результати двох ігор будуть складені разом, щоб визначити переможця.

Джефф Гарретт дав "Хемніцу" кращий старт, влучивши два м'ячі з-за дуги, і господарі вели 29:18 після першої чверті завдяки влучним кидкам з-за меж та сильному підбиранню. Саксонський клуб часом збільшував свою перевагу до 17 очок, але потім більше чотирьох хвилин не влучав з гри. Однак на велику перерву вони знову вийшли вперед 50:36 завдяки вдалому завершенню впритул до кільця.

Після перерви "Хемніц" втратив ритм в атаці, і гості часом скорочували відставання до семи очок. У заключному періоді клуб Німецької баскетбольної ліги підтягнув оборону і знову створив комфортний відрив у рахунку. У складі "Хемніца" відзначився Деандре Лансдаун, який відзначився 16 очками, вісьмома передачами та сімома підбираннями.

Команда з Хемніца стане шостою німецькою командою, яка виграє Кубок Європи після "Альби" з Берліна (1993), "Синтетика" з Вайсенфельса (2004), "БГ Геттінген" (2010), "Фрапорт Скайлайнерс" з Франкфурта (2016) та "Телеком Баскетс" з Бонна (2023). Кубок Європи ФІБА наразі є найслабшим з чотирьох європейських баскетбольних змагань.