"РБ Лейпциг" залишається на шляху до Ліги чемпіонів завдяки пізньому голу Опенде

Лейпцизький "Лойс Опенда" святкує перемогу над "Лоїс Опенда" з рахунком 1:2 / Фото: Гаррі Лангер / dpa

"РБ Лейпциг" перемагає "Хайденхайм" завдяки голу Опенди і закріплюється на четвертому місці в Бундеслізі.

"РБ Лейпциг" завдяки пізньому голу найкращого бомбардира Лоїса Опенди закріпився на четвертому місці в Бундеслізі і продовжує впевнено йти до Ліги чемпіонів. Володарі Кубка DFB виграли в суботу 2:1 (1:0) у 1. FC Heidenheim і збільшили свій відрив від найближчих конкурентів, дортмундської "Боруссії", до трьох очок, принаймні, тимчасово. П'ятого місця також може бути достатньо, щоб забезпечити собі місце у вищій лізі.

Беньямін Сеско (42-а хвилина) забив на очах у 15 000 глядачів і вивів "Лейпциг", який в останніх семи матчах набрав 19 з 21 очка з можливих, у лідери. Нещодавно підвищений у класі "Хайденхайм" зрівняв рахунок завдяки голу джокера Ніколи Доведана (69'), а потім Опенда вирішив гру на користь гостей (85'). Втім, "ФХН" все ще зберігає комфортну подушку на шляху до вильоту.

Наставник "Лейпцига" Марко Роуз, який був вилучений за перебір жовтих карток, спостерігав за грою з трибун, а на боковій лінії був представлений своїми асистентами Александером Циклером і Марко Куртом. Оскільки саксонці ретельно вивчили статут, головний тренер принаймні зміг поспілкуватися з командою в перерві.

РБ значно більше володів м'ячем у першому таймі, але навряд чи створив моменти, про які варто було б згадати. Два удари Хаві Сімонса на ранніх стадіях були нешкідливими, а трохи більше ніж через півгодини Сеско влучив у праву дев'ятку воріт.

Захист "Хайденхайма" спочатку був надійним. Вони вичікували на контратаки та неточності Лейпцига - такі, як на одинадцятій хвилині. Захисник "РБ" Кастелло Лукеба втратив м'яч, але Кевін Сесса не знав, як його покарати, і не зміг переграти воротаря Петера Гулачі слабким ударом низом.

"Хайденхайм" також продовжував шукати свого бомбардира Тіма Кляйндінста, який двічі відзначився у сенсаційній перемозі 3:2 над "Баварією" два тижні тому. Однак удар головою нападника зі зростом 1,94 метра не став проблемою для Гулачі (29').

Під час перерви було багато ознак того, що рахунок буде 0:0, коли гра несподівано набрала обертів. Гравець "Лейпцига" Давид Раум, який повернувся з дискваліфікації, навісив зліва, господарі зробили погану передачу, і Сеско потужним ударом на добиванні зробив рахунок 1:0. Це був третій гол словенця поспіль - і десятий в сезоні Бундесліги. Сесса ледь не дав пряму відповідь, але пробив вище воріт (43').

Другий тайм розпочався невдало з точки зору FCH. Леннард Малоні був замінений після зіткнення (53'), але голкіпер Кевін Мюллер не дозволив Опенді (56') та Сімонсу (65') зробити рахунок 2:0.

Хайденхайм завдав удару у відповідь з нізвідки. Доведан, який щойно вийшов на заміну, зрівняв рахунок зі штрафного удару. Після цього розпочалася гаряча фінальна фаза. Сімонса замкнув Мюллер (72'), а Кляйндінста з іншого боку - Гулачі (77'). Нарешті Опенда забив з близької відстані наприкінці контратаки і сильної підготовчої роботи Мохамеда Сімакана, щоб забезпечити перемогу "Лейпцигу". Це був 23-й гол бельгійця в сезоні - і "Лейпциг" залишається непереможним у протистоянні з командами з вищого дивізіону в своїй історії Бундесліги.