РБ Лейпциг очолив таблицю після перемоги над ФСВ Майнц 05

РБ Лейпциг (у синьому) здобув комфортну перемогу над Майнц 05 (у червоному). / Фото: Torsten Silz/dpa

РБ Лейпциг здобув важку перемогу над Майнцем 05 у Бундеслізі, причому саксонці продемонстрували крижану холоднокровність перед воротами в першому таймі, що дозволило їм тимчасово вийти на перше місце.

РБ Лейпциг очолив турнірну таблицю Бундесліги після невдалого виступу на FSV Майнц 05 - принаймні на кілька годин. Лейпцизька команда виграла в Майнці з рахунком 2:0 (2:0) і залишатиметься на першому місці до суботнього вечірнього матчу між "Баварією" та "Штутгартом". Перемога дозволить "Баварії" знову обігнати "РБ".

Голи у складі гостей перед 30 100 глядачами в Майнці забили Хаві Сімонс (20-а хвилина) та Віллі Орбан (37-а хвилина). Таким чином, РБ залишається непереможним після сьомого туру Бундесліги. FSV, тим часом, все ще чекає на свою першу домашню перемогу в сезоні.

Вболівальники Майнца відреагували на перехід Клоппа в РБ

Матч у Майнці був першою змагальною грою Лейпцига після того, як Юрген Клопп очолив "Ред Булл", і саме на старому місці, де Клопп був тренером. Фанати FSV перед грою чітко дали зрозуміти, що вони думають про рішення свого колишнього гравця і тренера. "Клопп: Я люблю людей, поки вони мене не розчаровують" і "Ти здурів?" - було написано на плакатах прихильників "Майнца".

У той час як "РБ" несподівано розпочала гру з трьома захисниками замість чотирьох, "05-ті" були змушені в короткі терміни обійтися без норвежця Андреаса Ханче-Ольсена. 27-річний футболіст зламав мізинець на правій нозі і тому пропустить найближчі тижні в Рейнхессені.

Не дивлячись на цю відсутність, "Майнц" спочатку виявився незручним суперником. Господарі майже не створювали гольових моментів. Однак їм вдалося порушити гру фаворитів на випередження.

Лейпциг крижаний - Зентнер спочатку не пощастило, потім з помилкою

Втім, саксонці виявилися надзвичайно ефективними в першому таймі і повели в рахунку з першої ж нагоди. Сімонс сильним індивідуальним ударом зробив рахунок 1:0, але голкіпер "Майнца" Робін Зентнер вирізав невдалу фігуру, коли м'яч пройшов крізь його ноги.

Після цього обидві команди продовжили працювати одна над одною, поки "Лейпциг" не завдав ще одного крижаного удару з крижаною точністю. Центнер не зміг відбити удар Лоїса Опенди і відбив м'яч до ніг капітана РБ Орбана, який забив у порожні ворота. Це був перший гол центрального захисника в Бундеслізі з травня 2023 року.

Після перерви "Майнц" намагався відкрити рахунок, але їхні зусилля тривалий час не були по-справжньому переконливими. Найкращий шанс у "Рейнхессен" до цього моменту мав Ентоні Касі (67). Воротар "Лейпцига" Петер Гулачі ледве встиг відбити його удар. З іншого боку, Беньямін Сеско здійснив два сольних прориви до воріт Майнца, але не зміг переграти Зентнера (70/72). Це не вплинуло на впевнену перемогу Лейпцига.