Nachrichten werden geladen...

Іспит на зрілість пройдено: "РБ Лейпциг" виходить до 1/16 фіналу

Гравці "Лейпцига" навколо Лоїс Опенди (праворуч) радіють після рахунку 0:1 / Фото: Jan Woitas/dpa

"РБ Лейпциг" не злякався гарячої атмосфери на "Маракані" в Белграді і вперше вийшов до раунду плей-офф Ліги чемпіонів.

Склали іспит на зрілість, вийшли до раунду 16: "РБ Лейпциг" не злякався гарячої атмосфери на белградській "Маракані" і вперше вийшов до раунду плей-офф Ліги чемпіонів. У футбольному поєдинку з белградською "Црвеною Звездою" 2:1 (1:0) у вівторок ввечері відзначилися Хаві Сімонс (8-а хвилина) та Лоїс Опенда (77-а). Зрівнявши рахунок (81') після передачі Бенджаміна Генріхса від Гелора Канги, гості зберегли високу напругу до самого кінця матчу. Однак, оскільки чинні чемпіони "Манчестер Сіті" обіграли "Янг Бойз Берн", "Лейпциг" пройшов до наступного раунду після чотирьох з шести групових матчів і радів під проливним дощем разом з 500 вболівальниками, які приїхали з ними.

Тренеру з фітнесу Ніколі Тодорічу була показана червона картка через 20 хвилин після того, як він перехопив перед лавкою запасних нападника Лоїса Опенди. Спочатку було незрозуміло, чи це була словесна перепалка, чи, на думку арбітра, він тримав Опенду за руку довше, ніж потрібно, на очах у 41 961 глядача.

До цього моменту "Лейпциг" вже давно взяв гру під свій контроль і добре використовував наявний простір. Не було жодних ознак компактного захисту, про який заявляли господарі. Після двох останніх поразок без забитих м'ячів від "Вольфсбурга" та "Майнца", "Лейпциг" також був підбадьорений своєю ранньою перевагою завдяки чудовому голу Хаві. Винятковий талант сам ввігнав м'яч у штрафний майданчик, а потім з великим почуттям і майстерністю пробив у дальній кут. Омрі Глейзер, який був видатним у першому матчі, даремно розтягувався у воротах господарів.

Як і в першому матчі, однак, Лейпциг втратив темп після того, як вийшов вперед. Лише відбитий удар Опенди створив наступний шанс (41'). Тим не менш, гості повинні були збільшити свою перевагу ще до перерви. Спочатку Опенда не зумів пробити перед Глейзером після відверто невдалої передачі від свого візаві (44'), а невдовзі капітан Еміль Форсберг отримав передачу у штрафному майданчику і поклав м'яч поруч з воротами з добрих одинадцяти метрів. Швед останнім часом тричі поспіль був відсутній у стартовому складі, і Крістофу Баумгартнеру довелося зайняти його місце на лавці запасних.

Перший гольовий момент після перерви також залишився невикористаним. Беньямін Сеско з-за меж штрафного майданчика пробив низом у стійку (51'). Тренер Марко Роуз жестикулював руками в кулуарах і закликав свою команду продовжувати грати вперед. Через кілька секунд Опенда не зміг пробити ззаду п'ятою воротаря Глейзера (53'), який врятував сербів, що посідають друге місце після "Партизана" у внутрішньому чемпіонаті та перебувають під тиском, від поразки.

По мірі того, як гра розвивалася, а дощ посилювався, Роуз змінив атакувальний підхід і випустив Лукаса Клостерманна замість Секо та Баумгартнера замість Форсберґа. У захисті "Лейпциг" тепер грав у п'ять чоловік, коли "Црвена Звезда" володіла м'ячем - але не змогла запобігти найкращому шансу господарів. Кіперу "РБ" Янісу Бласвічу довелося двічі блискуче зреагувати протягом декількох секунд, коли спочатку Петер Олаїнка, а потім Шеріф Ндіайе розстрілювали його ворота з близької відстані.

Лейпциг, тим не менш, зберіг холоднокровність і скористався першим же хорошим шансом в контратаці, щоб зробити рахунок 2:0. Ксавер Шлагер чудовим пасом відправив на хід Опенду, і 23-річний гравець, здавалося, запечатав перемогу і місце в 1/8 фіналу ударом у дальній кут, але на 81-й хвилині зрівняння рахунку зробило ситуацію ще більш напруженою. У компенсований час "Глазвічу" довелося знову сильно реагувати.

🤖 Die Übersetzungen werden mithilfe von KI automatisiert. Wir freuen uns über Ihr Feedback und Ihre Hilfe bei der Verbesserung unseres mehrsprachigen Dienstes. Schreiben Sie uns an: language@diesachsen.com. 🤖