Франкфуртський "Айнтрахт" здобув важливе очко в матчі з "РБ Лейпцигом

Двоє франкфуртців Макото Хасебе (ліворуч) і Себастьян Роде виходять на поле перед грою / Фото: Arne Dedert/dpa

Франкфуртський "Айнтрахт" захищає шосте місце в таблиці з рахунком 2:2 проти "РБ Лейпцига" і забезпечує собі участь у Лізі Європи

Франкфуртський "Айнтрахт" відстояв шосте місце в Бундеслізі і може продовжувати мріяти про Лігу чемпіонів після емоційного прощання з кар'єрою капітана Себастьяна Роде та ветерана Макото Хасебе. У суботу гессенці відіграли два м'ячі, щоб зіграти внічию 2:2 (0:1) проти "РБ Лейпциг" і таким чином забезпечили собі місце в Лізі Європи.

Ксаві Сімонс з пенальті на 42-й хвилині та Беньямін Сеско (46) забезпечили "Лейпцигу" перевагу в два м'ячі, але Уго Екітіке (51) та Омар Мармуш (69/пенальті) зрівняли рахунок у матчі за "Айнтрахт". Якщо дортмундська "Боруссія" виграє Лігу чемпіонів 1 червня, то франкфуртці навіть опиняться у вищому дивізіоні наступного сезону.

Франкфуртці домінували на початку гри і створили низку гольових моментів, але не змогли ними скористатися. Екітіке та Мармуш не змогли переграти воротаря "РБ" Яніса Бласвіча, який у другій половині сезону був лише другим номером після Петера Гулачі та міг залишити клуб під час літньої перерви.

Саксонці, які вже пройшли кваліфікацію до Ліги чемпіонів, спочатку мало що показали в атаці. Це було тим більш дивно, коли гості вийшли вперед завдяки пенальті, який з другої спроби реалізував Хаві. З першої спроби голландець пробив поруч з воротами, але арбітр Фелікс Цвайєр не встиг зарахувати м'яч. Перед цим Маріо Гьотце в підкаті у штрафному майданчику збив з ніг голеадора.

Одразу після відновлення гри "Лейпциг" забив свій другий м'яч. Оборона франкфуртців пропустила Сеско в центр, і нападник "РБ" метрів з 20-ти вколотив м'яч під поперечину, не зупинивши кіпера "Айнтрахта" Кевіна Траппа.

Незадовго після цього матч довелося перервати на кілька хвилин. Цікава причина: димова сигналізація у відеокубі на "Франкфурт Арені" спрацювала через велику кількість диму після використання піротехніки. Після цього пристрій був автоматично вимкнений у напрямку поля.

Коли гра відновилася, Гесс одразу ж зрівняв рахунок. Екітіке забив головою після подачі Ангара Кнауффа. Франкфурт продовжував тиснути, але наступний великий шанс був у Лейпцига. Спочатку невдалий удар захисника "Айнтрахта" Тута приземлився на стійку, а наступним ударом Елджіф Ельмас також влучив в алюміній.

У дикому обміні ударами знову настала черга "Франкфурта". Мармуш був збитий у боротьбі з Бенджаміном Хенріхсом у штрафному майданчику. Після відеодоказів Цвайєр призначив пенальті, який гравець, що сфолив, успішно реалізував.

У компенсований час на поле нарешті вийшли майбутні футбольні пенсіонери Роде та Хасебе. Вболівальники несамовито вітали дует, коли вони вийшли на поле, а після фінального свистка влаштували їм гідні проводи.