Опенда забиває пізно: "Лейпциг" бореться за перемогу в Хайденхаймі

Лейпцизький "Лойс Опенда" святкує перемогу над "Лоїс Опенда" з рахунком 1:2 / Фото: Гаррі Лангер / dpa

РБ бореться на "Остальб", але врешті-решт перемагає і закріплюється на четвертому місці в таблиці. Відсторонений тренер спостерігає за грою з трибун, а голкіпер робить різницю.

"РБ Лейпциг" завдяки пізньому голу найкращого бомбардира Лоїса Опенди закріпився на четвертому місці в Бундеслізі і продовжує впевнено йти до Ліги чемпіонів. Володарі Кубка DFB виграли в суботу 2:1 (1:0) у 1. FC Heidenheim і збільшили свій відрив від найближчих конкурентів, дортмундської "Боруссії", до трьох очок, принаймні, тимчасово. П'ятого місця також може бути достатньо, щоб забезпечити собі місце у вищій лізі.

Беньямін Сеско (42-а хвилина) забив на очах у 15 000 глядачів і вивів "Лейпциг", який в останніх семи матчах набрав 19 з 21 очка з можливих, у лідери. Нещодавно підвищений у класі "Хайденхайм" зрівняв рахунок завдяки голу джокера Ніколи Доведана (69'), а потім Опенда вирішив гру на користь гостей (85'). Втім, "ФХН" все ще зберігає комфортну подушку від вильоту.

Наставник "Лейпцига" Марко Роуз, який був вилучений за жовті картки, спостерігав за грою з трибун, а на боковій лінії був представлений своїми асистентами Александером Циклером і Марко Куртом. Однак, оскільки саксонці ретельно вивчили статут, головний тренер принаймні зміг поспілкуватися з командою в перерві.

РБ значно більше володів м'ячем у першому таймі, але навряд чи створив моменти, про які варто було б згадати. Два удари Хаві Сімонса на ранніх стадіях були нешкідливими, а трохи більше ніж через півгодини Сеско влучив у праву дев'ятку воріт.

Захист "Хайденхайма" спочатку був надійним. Вони чекали на контратаки і неточності Лейпцига - як, наприклад, на одинадцятій хвилині. Захисник "РБ" Кастелло Лукеба втратив м'яч, але Кевін Сесса не знав, як його покарати, і не зміг переграти воротаря Петера Гулачі слабким ударом низом.

"Хайденхайм" також продовжував шукати свого бомбардира Тіма Кляйндінста, який двічі відзначився у сенсаційній перемозі 3:2 над "Баварією" два тижні тому. Однак удар головою 1,94-метрового нападника не став проблемою для Гулачі (29').

Під час перерви було багато ознак того, що рахунок буде 0:0, коли гра несподівано набрала обертів. Гравець "Лейпцига" Давид Раум, який повернувся з дискваліфікації, навісив зліва, господарі зробили погану передачу, і Сеско потужним ударом на добиванні зробив рахунок 1:0. Це був третій гол словенця поспіль - і десятий в сезоні Бундесліги. Сесса ледь не дав пряму відповідь, але пробив вище воріт (43').

Другий тайм розпочався невдало з точки зору FCH. Леннард Малоні був замінений після зіткнення (53'), але голкіпер Кевін Мюллер не дозволив Опенді (56') та Сімонсу (65') зробити рахунок 2:0.

Хайденхайм завдав удару у відповідь з нізвідки. Доведан, який щойно вийшов на заміну, зрівняв рахунок зі штрафного удару. Після цього розпочалася гаряча фінальна фаза. Сімонса замкнув Мюллер (72'), а Кляйндінста з іншого боку - Гулачі (77'). Нарешті Опенда забив з близької відстані наприкінці контратаки і сильної підготовчої роботи Мохамеда Сімакана, щоб забезпечити перемогу "Лейпцигу". Це був 23-й гол бельгійця в сезоні - і "Лейпциг" залишається непереможним у протистоянні з командами з вищого дивізіону в своїй історії Бундесліги.