Нуса рятує Лейпциг: перемога над Бохумом в меншості

На руках як дика карта: нове підписання "Лейпцига" Антоніо Нуса / Фото: Jan Woitas/dpa

На свій перший матч Бундесліги проти "ВФЛ Бохум" "РБ Лейпциг" виходить як головний фаворит, але довгий час все йде не зовсім гладко. Тоді на заміну виходить новий гравець з Норвегії.

Лейпциг (dpa) - Джокер Антоніо Нуса допоміг "РБ Лейпциг" успішно стартувати в Бундеслізі. У важкій нічиїй 1:0 (0:0) проти "ВФЛ Бохум" нещодавно вийшовший на заміну новачок з Норвегії забив вирішальний гол на 59-й хвилині, врятувавши "Лейпциг" від втрати очок у першій грі, що аж ніяк не планувалося.

Лейпциг", якому довелося грати заключну фазу в меншості після червоної картки Віллі Орбана (84-а), повинен продемонструвати значне поліпшення результатів у найближчі тижні. 44 611 вболівальників принаймні побачили перемогу своєї команди, що на початку сезону Бундесліги для "Лейпцига" не є чимось гарантованим. Саксонці виграли лише два з попередніх восьми стартових матчів. Чотири рази вони навіть залишали поле переможеними.

Протести лейпцизьких фанатів

Початок нового сезону пройшов досить спокійно - принаймні, на трибунах. Активна частина лейпцизьких фанатів протягом перших одинадцяти хвилин не займала свої місця в секторі В, протестуючи проти надмірно жорсткої, на їхню думку, поведінки керівництва клубу. Вони наклали заборону на відвідування стадіону і вилучили абонементи після двох інцидентів з піротехнікою в Хайденхаймі та Франкфурті минулого сезону. Крім того, на виїзні матчі цього сезону не будуть реєструватися хореографічні постановки, оскільки клуб вважає, що це може призвести до контрабанди піротехніки на стадіон.

За кілька годин до гри деякі фанати розклеїли в місті різні плакати. "Ми залишаємося фанатами, яких ви не хочете", - було одне з повідомлень на них. Клуб і фанати хочуть зустрітися для переговорів наступного тижня. На дванадцятій хвилині прихильники увійшли в блок і створили чудову атмосферу.

Початок матчу ледь не розпочався з переваги "Лейпцига". Але гол Беньяміна Сеско був справедливо скасований через офсайд. Це могло б стати вирішальним моментом у грі "Лейпцига", оскільки фаворити явно намагалися впоратися з агресивним пресингом "Бохума". Протягом усієї гри "РБ" не вистачало швидкості та точності. Найкращий приклад: воротар Петер Гулачі (30') відбив удар, але ні Моріц Брошінскі, ні Лукас Дашнер не влучили в ціль зі своїх спроб з цієї ситуації.

Роуз злився в кулуарах

Тренер РБ Марко Роуз дедалі більше дратувався. Він стояв у кулуарах, жестикулював і дико кричав, але його вказівки спочатку не приносили плодів. Перший тайм між старими компаньйонами Роузом і Петером Цайдлером перейшов до нового тренера ВФЛ. Цайдлер був тренером професіоналів у Зальцбурзі в 2015 році, тоді як Роуз був успішним у молодіжній програмі. Тому Роуз був знайомий з основною ідеєю футболу Цайдлера.

Крім того, у Бохума не вистачало Мануеля Рімана. У минулому сезоні голкіпер врятував "ВФЛ" від нічиєї 0:0, відбивши два пенальті. Зараз він перебуває в юридичній суперечці зі своїм клубом і відсторонений від професійних тренувань. Його наступник Патрік Дрюс спочатку не припускався помилок і був в основному зайнятий роботою.

Нуса витирає пил

Після того, як другий тайм також розпочався без особливого імпульсу, Роуз побачив достатньо. 47-річний тренер випустив на заміну новачка Нусу - і той забив через п'ять хвилин. Удар Хаві Сімонса був заблокований захисниками "Бохума", але норвежець опинився в потрібному місці, щоб забити свій другий гол у своєму другому змагальному матчі за "Лейпциг". Нуса вже забивав у кубку в Ессені невдовзі після виходу на заміну.

"Лейпциг" тепер трохи впевненіше володів м'ячем, але великі моменти не вдавалося реалізувати. І знову виникла невиправдана напруга: вихід на заміну Мирона Боаду з "Бохума" був на шляху до того, щоб зрівняти рахунок, але захиснику "Лейпцига" Орбану довелося зробити екстрений сейв. Залишившись у меншості, РБ зумів вирвати перемогу.