"РБ Лейпциг" зазнав фальстарту в Лізі чемпіонів проти мадридського "Атлетіко

Гола Беньяміна Сеско не вистачило "РБ", щоб вистояти в Мадриді. / Фото: Jan Woitas/dpa

"РБ" втрачає омріяний початок матчу з "Атлетіко", незважаючи на те, що лідирує в рахунку. Грізманн і Ко демонструють блискучу енергію і перемагають РБ після 16 непереможних матчів.

Хосе Марія Гіменес своїм ударом головою на 90-й хвилині поставив "РБ Лейпциг" на фальстарт у Лізі чемпіонів. Довгий час саксонський клуб Бундесліги вірив, що зможе відібрати очко у мадридського "Атлетіко". Але, зрештою, 2:1 (1:1) стало також першою поразкою "Лейпцига" після 16-ти безпрограшних матчів у змаганнях. Беньямін Сеско вивів "РБ" вперед на "Естадіо Метрополітано" (4-а хвилина). Антуан Грізманн забив більш ніж заслужений гол (28 хвилина), перш ніж Гіменес відправив стадіон у шаленство.

Кампль пропустить

Першу погану новину RB оголосив незадовго до початку матчу: півзахисник Кевін Кампль не зміг зіграти через проблеми з м'язами. Його замінив орендований у мадридців Артур Вермерен, вперше після свого переходу. Крім того, "Лейпцигу" спочатку довелося обходитися без деяких з близько 700 вболівальників, які приїхали з ними. Сильний дощ незадовго до початку матчу призвів до того, що лінію метро до стадіону було тимчасово скасовано.

Не зважаючи на ці негативні побічні ефекти, саксонці розпочали гру з розгону. Після того, як Сеско мав великі проблеми в безгольовій нічиїй 0:0 проти 1. FC Union Berlin в чемпіонаті, він одразу ж продемонстрував свої якості, повернувшись в центр нападу. Словенець забив свій четвертий гол у вищій лізі ударом головою на четвертій хвилині і завдав господарям перший гол перед рідною публікою в цьому сезоні.

Об'єднані сили

І без того несамовиті вболівальники "Атлетіко" вийшли з усіх сил і ще голосніше підтримували свою команду. Захисник "Реала" Віллі Орбан, який повернувся до стартової одинадцятки після дискваліфікації, напередодні заявив, що "гаряча атмосфера" підстьобне його та його товаришів по команді. Однак це стосувалося лише початкової фази. Перші шалені контратаки лейпцизькі захисники відбивали з великими труднощами.

Орбану і Ко довелося докласти всіх зусиль, щоб відвернути небезпеку, особливо після помилки воротаря Петера Гулачі (16'). Всього через вісім хвилин Кастелло Лукеба відбив гол у підкаті після помилки у верховій боротьбі, а одразу після цього Анхель Корреа головою з кутового влучив у внутрішню частину штанги. Гулачі зумів витягнути м'яч з лінії воріт. Лейпциг ледве встиг послабити тиск. Тому гол Грізманна був лише питанням часу. Навіть після голу господарі більше володіли м'ячем, але змарнували надто багато нагод.

400-й матч для Поульсена

Роуз відреагував на початку другого тайму, випустивши на поле австрійця Крістофа Баумгартнера замість досить неефективної дебютантки Антонії Нуси. Його співвітчизник Ніколас Зайвальд також вийшов замість Вермеєрена, який був орендований у "рохібланкос" під бурхливі оплески стадіону. Екс-гравець "Лейпцига" Александер Зьорлот вийшов на заміну.

Найбільший шанс для РБ після заміни створив Юссуф Поульсен, який вийшов на заміну. У своїй 400-й грі за "Лейпциг" датчанин відпасував у штрафний майданчик на Хаві Сімонса, але голландець, на жаль, пробив вище воріт (72'). Сам Поульсен трохи не влучив, щоб вивести РБ вперед ударом головою через чотири хвилини. Грізманн також змусив Гулачі (79') блискучим ударом головою врятуватися, але був офсайд.

Лейпцигу тільки-но вдалося трохи заспокоїти гру і самим створювати моменти, як господарі знову підвищили темп, підбадьорені своїм тренером Дієго Сімеоне, який невтомно підбадьорював їх на боковій лінії. Грізманн (81') з гострого кута пробив повз ворота. Гіменес влучив краще на останній хвилині основного часу.