Бронзовий призер Олімпійських ігор Герцог виграв титул чемпіона Європи з веслувального слалому на байдарках і каное

Олена Лилик в дії на трасі / Фото: Hendrik Schmidt/dpa

Були сльози після пропуску кваліфікації на Олімпіаду, але зараз титул чемпіонки Європи - невелика втіха для Андреа Герцог. За відсутності паризьких стартерів вразила лише Аннкатрін Плохманн.

Андреа Герцог завоювала титул каноїстки-одиночки на чемпіонаті Європи з веслування на байдарках і каное в Тачені, Словенія. 24-річна спортсменка з Лейпцига здобула перемогу в неділю завдяки бездоганному проходженню дистанції та випередженню на 3,80 секунди Габріели Саткової з Чехії. Третьою стала Марджорі Делассус з Франції. "Це було дійсно нелегко через високу воду", - сказала Герцог.

Чемпіонка світу 2019 і 2022 років нещодавно програла внутрішній олімпійський відбір до Парижа Олені Лілік з Аугсбурга з мінімальним відривом на своїй домашній трасі в Марккліберзі. Тепер її перший європейський титул у жіночій гонці - невелика втіха.

У чоловічій гонці її колега по Лейпцизькому клубу Леннард Тухшерер за відсутності німецьких олімпійських стартерів лише на 52 сотих секунди не потрапив до фіналу дванадцяти найкращих. Колишній чемпіон світу Франц Антон з Лейпцига також втратив цінні секунди на складному льодовому каналі і був змушений задовольнитися 16-м місцем.

Титульні поєдинки в біловодному каналі Тацен на річці Сава довелося терміново перенести через сильні дощі, оскільки рівень води надзвичайно піднявся. Тому змагання розпочалися на день раніше і перервалися в п'ятницю. У суботніх перегонах на байдарках до фіналу дійшла лише Аннкатрін Плохманн. Спортсменка з SGV Нюрнберг-Фюрт прийшла десятою.